Wygrana w Świebodzicach

Dobre wieści napłynęły ze Świebodzic, gdzie od zwycięstwa rundę rewanżową rozpoczęły piłkarki Karkonoszy Jelenia Góra. Nasz zespół po niezwykle emocjonującym meczu wygrał z miejscową Victorią dzięki lepiej wykonywanym rzutom karnym. Odnosi się to zarówno do wykonywanie tego elementy w trakcie gry jak i w konkursie rzutów karnych.
Do przerwy więcej powodów do zadowolenia mieli miejscowi fani, bowiem ich zespół prowadził po I połowie 17-14. Po zmianie stron biało - niebieskich odrobiły straty, a w 56 minucie po serii trzech goli z rzędu - dwa razy trafiła Nikola Jarosz, raz Joanna Załoga - Karkonosze prowadziły jedną bramką. W 57 min. trafiła Sabina Gałuszka i wynik brzmiał 26-27. Miejscowe chciały za wszelką cenę wyrównać, ale nie potrafiły pokonać bramkarki KSK nawet z rzutów karnych, dwie próby zmarnowały Martyna Szczepanik i Patrycja Wojda. Niestety w 60 min. Szczepanik udało się doprowadzić do wyrównania i do rozstrzygnięcia konieczne były karne. Nasz zespół po golach Załogi, Gałuszki, Jarosz i Aliny Los wygrał serię 4-2 i zainkasował dwa punkty za zwycięstwo!
Następny mecz Karkonosze rozegrają za dwa tygodnie, przy Złotniczej 12 podejmą SPR Olkusz (4 lutego 2023, godz. 17:00).

VICTORIA ŚWIEBODZICE - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 27-27 (17-14), k. 2-4

VICTORIA: Nowak, Chlebowska - Adamczewska - 2, Szczepanik - 7, Leśniańska, Barna - 3, Szulc - 1, Łasińska - 1, Wlazło - 3, Wojda - 10.

Trenerka: Dominika Daszkiewicz - Kwadrans.

KSK: Wierzbicka, Gozdowska - Domin - 2, Mazurkiewicz - 4, Kuśniesz - 1, Jarosz - 9, Gałuszka - 6, Załoga - 1, Wołoszczak - 4, Los.

Trenerka: Dilrabom Samadova.

Sędziowali: Mikołaj Sulisz i Dawid Celoch.