Akademia Niesobskiego lepsza od Śląska

Znakomicie weszli w druga fazę sezonu zasadniczego koszykarze u13 Niesobski Basket Academy Jelenia Góra, pokonując w hali SP nr 8 Śląska Wrocław 82-62. Wrocławianie to druga ekipa grupy A ligi dolnośląsko - lubuskiej, zakończyli ją z takim samym bilansem spotkań jak zespół trenera Łukasza Niesobskiego grupę B, czyli 10-2.
Mecz był bardzo zacięty. W II kwarcie zaznaczyła się przewaga gospodarzy, którzy dobrze wykorzystali swoją dominację, budując w II i III kwarcie solidną zaliczkę, by obronić ją w ostatniej ćwiartce. Ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie bracia Piotrowscy, Igor zakończył mecz z dorobkiem 24 punktów, Borys uzbierał dwa punkty mniej.
Kolejne spotkanie zapowiada się jak hit, bowiem do Jeleniej Góry przyjedzie najlepszy zespół grupy A - WKK Wrocław (21 stycznia 2022, godz. 10:00), który w obecnych rozgrywkach jeszcze nie zaznał goryczy porażki.

NBA JELENIA GÓRA u13 - ŚLĄSK WROCŁAW u13 82-62 (14-16, 23-12, 29-20, 16-14)

NBA u13: Głowacki, Janiszewski - 8, Wasik - 2, Jaworski, B. Piotrowski - 22, I. Piotrowski - 24, Mochól - 4, Zgryzek - 2, Ponikowski - 6, Szeluk, Kamiński - 9, Czernicki - 5.

Trener: Łukasz Niesobski.

ŚLĄSK u13: Głos, Sobolewski - 8, Graczyk - 2, Wilczek - 11, Przybyła - 5, Jazdończyk - 4, Bargieł, Siwek - 4, Kuczewski - 4, Pokusa - 5, Ślusarczyk - 19.

Trener: Dariusz Kaca.

Sędziowali: Miłosz Halicki i Paulina Grabowska.