Victoria staje na nogi

Po kiepskim starcie sezonu w lidze okręgowej powoli piłkarze Victorii Jelenia Góra stają na nogi, czego efektem pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Jeleniogórzanie pokonali w Olszynie miejscową Olszę 2-1. Dorobek gości został ustalony do przerwy.
Jak mówi trener Robert Rodziewicz w I połowie mógł się pokusić o zdobycie kilku bramek. Ostatecznie skończyło się na dwóch. Najpierw Fabio Proietti podciągnął z piłką kilka metrów, minął zawodnika rywali i oddał celny strzał. Drugi gol to wewnętrzna sprawa braci Paradowskich, Radek podawał, Wojtek przyjął piłkę, przerzucił nad rywalem i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Olszy. - I połowa pod kątem piłkarskim bardzo fajna w naszym wykonaniu. Pełna dominacja przez 45 minut, okraszona dwoma golami. Sytuacji bramkowych mieliśmy jeszcze kilka, a Olsza próbowała nam zagrozić z kontry, jednak byli strasznie nieskuteczni - mówi Robert Rodziewicz.
- W przerwie uczulałem chłopaków, że mecz się jeszcze na pewno nie zamknął, bo Olszyna to jest zespół, który walczy u sienie do samego końca. Wiedzą, ze boisko jest u nich specyficzne i nawet jeśli nie wywalczą remisu, to będą chcieli choćby strzelić gola - mówi trener Victorii. - Jak powiedział kiedyś klasyk, że 2-0 to niebezpieczny wynik, tak się potwierdziło. Weszliśmy w ten okres gry z dużą nonszalancją i niedokładnością, sporo było złych decyzji i gospodarze zdobyli kontaktowego gola po strzale Kevina Wawrzeńczyka. Walka rozgorzała na nowo, dużo szarpanej gry i nerwów, ale udało nam się dotrwać do końca. Mamy te trzy punkty i się z nich cieszymy - podsumował Rodziewicz.
Dzięki wygranej Victoria wyprzedziła Olszę w tabeli ligi okręgowej. Obecnie jeleniogórski zespół jest na 9 miejscu z 10 punktami, a Olsza ma punkt mniej i zajmuje 12 miejsce. W następnej kolejce Victoria przy Lubańskiej zagra z Chrobrym Nowogrodziec (1 października 2022, godz. 15:00), a Olsza pojedzie do innego beniaminka - KS Stare Jaroszowice (1 października 2022, godz. 15:00).

OLSZA OLSZYNA - VICTORIA JELENIA GÓRA 1-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Proietti 13', 0-2 W. Paradowski 35', 1-2 Wawrzeńczyk 52'.
Żółte kartki: Wrzal, Denis.
Sędziowali: Sławomir Rak oraz Dawid Gajda i Tomasz Cabała.

OLSZA: Plechowicz - M. Fedorowicz (85' Wróblewski), S. Fedorowicz (80' Koman), M. Kossowski, Grześkiewicz, Karolewicz, E. Kossowski (60' A. Kossowski), Kowalczyk, Kuriata, Modzelewski, Wawrzeńczyk.

Trener: Marcin Markowski.

VJG: Marceniuk - Denis, Maryszczak, Nowiński, Pakosz, R. Paradowski (90' Słobodzian), W. Paradowski (89' Okowiński), Proietti, Rudnicki, Semeniuk, Wrzal.

Trener: Robert Rodziewicz.