Zwycięstwo na starcie sezonu

Od zwycięstwa rozpoczęły sezon 2022/2023 piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra. Nasz zespół po zaciętym spotkaniu pokonał Victorię Świebodzice 34-31, prowadząc do przerwy 19-15. Najskuteczniejszymi zawodniczkami w zespole trenerki Dilrabo Samadovej były Marta Mazurkiewicz i Sabina Gałuszka, obie zdobyły po 7 goli.
Beniaminek pokazał się przy Złotniczej z dobrej strony, choć to Karkonosze od 15 minuty prowadziły w tym meczu. Przewaga biało - niebieskich oscylowała na przestrzeni 1-3 goli, dopiero na 10 minut przed końcem naszym dziewczętom udało się odskoczyć na kilka bramek. W 55 min. po bramce Sabiny Kobzar - Witczak wynik brzmiał 33-27. Pogoń świebodziczanek pozwoliła zniwelować straty do trzech trafień, jednak na więcej Karkonosze już nie pozwoliły rywalkom.
Następny mecz ekipa z Jeleniej Góry rozegra w Olkuszu z SPR (24 września 2022, godz. 19:00), natomiast Victoria w Świebodzicach podejmie Dziewiątkę Legnica (25 września 2022, godz. 17:00).

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - VICTORIA ŚWIEBODZICE 34-31 (19-15)

KSK: Gozdowska, Wierzbicka - Domin, Kuśnierz - 1, Mazurkiewicz - 7, Jarosz - 6, Gałuszka - 7, Kobzar - Witczak - 6, Załoga - 5, Wołoszczak - 2, Tsekhus, Los.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

VICTORIA: Chlebowska, Nowak - Adamczewska, Szczepanik - 10, Kalafut, Leśniańska - 3, Wlazło - 4, Barna - 4, Wojda - 8, Szulc - 2.

Trener: Dominika Daszkiewicz - Kwadrans.

Sędziowali: Paweł Sołtysik i Tomasz Ziablicki.