Podział punktów w Kowarach

W Kowarach na inaugurację sezonu w lidze okręgowej miejscowa Olimpia spotkała się z Pogonią Świerzawa. Mecz zakończył się remisem 1-1.
Początek ułożył się po myśli gości, bowiem już w 14-ej minucie składną akcję Pogoni, mierzonym technicznym strzałem wykończył Bartłomiej Kłos. Po pół godzinie było 1-1. Maciej Ulicki dośrodkował z rzutu rożnego na drugi słupek, a tam Jakub Szaraniec skierował piłkę głową do siatki.
W 58-ej minucie mecz drugą żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Górny, co dało kowarzanom możliwość gry w przewadze. Nie wykorzystali tego i wynik 1-1 nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego Kamila Snackiego.
- Mecz wyrównany, dużo walki i fauli ze strony Świerzawy. Trochę szkoda, że nie wygraliśmy, bo jest niedosyt w związku z grą, w przewadze po czerwonej kartce dla zawodnika rywali - krótko skomentował mecz Jakub Szaraniec.
Olimpia w najbliższy weekend ponownie zagra na swoim stadionie, tym razem z Victorią Jelenia Góra (20 sierpnia 2022, godz. 17:00). Pogoń w Świerzawie podejmie Czarnych Lwówek Śląski (20 sierpnia 2022, godz. 17:00).

OLIMPIA KOWARY - POGOŃ ŚWIERZAWA 1-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Kłos 14', 1-1 Szaraniec 30'.
Czerwona kartka: Górny w 58' za dwie żółte.
Żółte kartki: Ulicki oraz Hyndle, A. Maraszek, Gajek, Kłos, Górny x2.
Sędziowali: Kamil Snacki oraz Michał Niemirski i Dawid Gajda.

OLIMPIA: Rogowski - Zagrodnik, Wiśniewski, Ulicki (70' Wawrzyniak), Szeliga, Marciniak, Kosek (75' Szujewski), Szaraniec, Kędzierski, Bródka, Kloczkowski.

Trener: Sebastian Szujewski.

POGOŃ: Kłobucki - Borycki (65' Gajek), Szeliga, Madejczyk (60' W. Chlebosz), Piotrowski, A. Maraszek (80' E. Chlebosz), Kurek, Krajewski, Kłos (90' G. Maraszek), Hyndle, Górny.