Przywiozły trzy punkty z Olkusza

Ósme zwycięstwo w sezonie odniosły w Olkuszu piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra. Biało - niebieskie musiały na nie solidnie się napracować, a po I połowie ich sytuacja była niewesoła, bowiem gospodynie prowadziły 20-16. Chwilę po przerwie SPR miał już pięć goli przewagi. Mimo to jeleniogórzanki zdołały się podnieść. Szybko dwa gole zdobyła Marta Dąbrowska, w jej ślady poszły koleżanki z zespołu w 38 minucie po rzucie Sabiny Gałuszki był remis po 23. W 42 min. dwa gole Agnieszki Kowalskiej pozwoliły Karkonoszom objąć prowadzenie 27-25. Teraz to olkuszanki musiały gonić wynik. Pięć minut przed końcem doprowadziły do wyniku 32-32. Golem dla KSK odpowiedziała Sabina Kobzar. Nie wystarczyło to do wygranej, bowiem z rzutu karnego trafiła Vanessa Nowak. Potrzebna była jeszcze jedna skuteczna akcja i nasze dziewczęta ją wykonały. Kropkę nad "i" postawiła Julia Pędziwiatr.
Meczem w Olkuszu Karkonosze zakończyły I rundę rozgrywek. Są na trzecim miejscu z dorobkiem 24 punktów, bilans spotkań 8-2, bramki 337-283. Do lidera Ruchu Chorzów tracą trzy punkty, z tym, że chorzowianki mają jeden mecz zaległy. Teraz zespoły I ligi będą pauzować. Liga zostanie wznowiona na początku lutego 2022, Karkonosze pojadą do Legnicy na mecz z Dziewiątką.

SPR OLKUSZ - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 33-34 (20-16)

SPR: Nowicka, Januszek - N. Sołościuk - 1, Barczyk - 4, Sioła - 3, Mrozewska - 4, Kozyra - 4, Andrzejczyk - 1, Nowak - 4, O. Sołościuk - 8, Herian - 4.

Trener: Marcin Księżyk.

KSK: Wierzbicka, Prudzienica - Gabryś - 1, Mazurkiewicz - 7, Kowalska - 6, Gałuszka - 2, Kobzar - 5, Załoga - 4, Pędziwiatr - 4, Przystalska - 5.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

Sędziowały: Aleksandra Pytlik i Agnieszka Skowronek.