Udana końcówka Górnika

Piłkarze Górniak Złotoryja poszyli za ciosem i po zwycięstwie w Jędrzychowicach z Apisem, na koniec roku ograli na wyjeździe Spartę Rudna 3-2. Podopieczni trenera Krzysztofa Kaliciaka objęli prowadzenie w 22 minucie. Po centrze z rzutu rożnego Jakuba Tycla, na drugim słupku celną główką akcję zamknął Jakub Olewnik. Tycel zanotował również asystę przy drugim golu. Podaniem z własnej połowy uruchomił Kacpra Kaśczyszyna, który z linii pola karnego przelobował Arkadiusza Rychlika. Tak jak Górnik zakończył I połowę, tak rozpoczął drugą część meczu. Składną zespołową akcję uderzeniem w długi róg wykończył Dawid Kufel, a kluczowym podaniem w tej akcji popisał się Olewnik. Wydawało się, że jest po meczu, jednak gospodarze nie złożyli broni. W 70 minucie nieodpowiedzialna postawa linii obronnych złotoryjan po wrzuceniu piłki z autu przez zawodnika Sparty skończyła się golem Mateusza Kochmana. 10 minut później znów w polu karnym gości doszło do potężnego zamieszania, tym razem sprytem wykazał się Łukasz Stachów i zrobiło się 2-3. Do końca meczu wraz z doliczonym czasem gry pozostał jeszcze kwadrans, mimo to gospodarzom nie udało się już zmienić wyniku i komplet oczek zgarnęli piłkarze Górnika.
Górnik udanie finiszował, co pozwoli mu przezimować na 5 miejscu ze stratą 6 punktów do lidera Mewy Kunice. Złotoryjanie uzbierali 28 pkt. w 16 meczach, bilans spotkań 8-4-4, bramki 34-22. W pewnym momencie rundy wydawało się, że stać ich na więcej, jednak chyba i z tego dorobku kibice w Złotoryi powinni być zadowoleni. Sparta nieco rozczarowała jesienią, bo dla wielu kibiców na Dolnym Śląsku przed startem rozgrywek była jednym z faworytów ligi. Ostatecznie rudnianie wylądowali na 8 lokacie, 24 pkt. w 16 meczach, bilans spotkań 7-3-6, bramki 48-42.

SPARTA RUDNA - GÓRNIK ZŁOTORYJA 2-3 (0-2)

Bramki: 0-1 Olewnik 22', 0-2 Kaśczyszyn 45', 0-3 Kufel 46', 1-3 Kochman 70', 2-3 Stachów 80'.
Żółte kartki: Wojak, Suchora oraz Poparda.
Sędziował: Robert Parysek.

SPARTA: Rychlik - Sygnatowicz, Wojak, Stachów, Suchora, D. Malawski, Kusztal, Kujawski, Kochman, Osiadły, Konefał.

Trener: Robert Malawski.

GÓRNIK: Piotrowski - Kaśczyszyn (65' Nowosielski), Firlej, Kufel, Olewnik, Franczak, Dudzic, Tycel, Tupaj, Poparda (69' Jankowski), Janczak (56' Radkiewicz).

Trener: Krzysztof Kaliciak.