Duże emocje w hali im. Mariana Koczwary

Szalenie zacięte spotkanie obejrzeli kibice przy Sudeckiej 42, gdzie młodzicy Sudetów Jelenia Góra pokonali po dogrywce Swiss Krono Żary 71-62. Mecz był szalenie zacięty, a jednostronna była tylko dogrywka, do której goście przystąpili bez swoich trzech najwyższych zawodników. Powodem ich absencji było zebranie po pięć przewinień.
Wygrana Sudetów to również zasługa szóstego zawodnika, którym byli kibice. Głośny doping w ostatnich minutach IV kwarty wyraźnie dał "kopa" jeleniogórzanom, bo nasi koszykarze mieli już momenty kryzysowe.
Wygrana Sudetów dała im drugie miejsce w tabeli grupy B ligi dolnośląsko - lubuskiej, jednak trzeba zaznaczyć, że jeleniogórzanie póki co rozegrali najwięcej spotkań ze wszystkich drużyn. Następny mecz podopieczni trenera Łukasza Niesobskiego rozegrają w Zielonej Górze z Green Star (5 grudnia 2021).

SUDETY JELENIA GÓRA - SWISS KRONO ŻARY 71-62 (14-12, 16-13, 15-18, 15-17, d. 11-2)

SJG: Gruszczyński, Jaworski - 1, Janiszewski, Jaszczur, Wasik, B. Piotrowski - 26, I. Piotrowski 22, Malinowski - 4, Łątka - 2, Ponikowski - 12, Pilecki - 3, Młodnicki - 1.

Trener: Łukasz Niesobski.

SKŻ: Więckiewicz - 20, Rynkiewicz - 2, Olejniczak - 21, Broniecki - 2, Jankowiak, Głuchowski - 5, Popko, Szostek - 2, Olejnik - 7, Salamon - 2, Towpik - 1, Idziak.

Trener: Tomasz Sobczak.

Sędziowali: Celina Kwietoń i Maciej Rybkiewicz.