Lekcja od mistrzyń Ukrainy

Najlepszy od siedmiu lat zespół Ukrainy nie miał problemów z pokonaniem przy Złotniczej Karkonoszy Jelenia Góra. Mistrzynie I ligi przegrały na własnym parkiecie 19-34.
Pierwsza połowa tego spotkania mogła się podobać. Dobrze w bramce radziła sobie Martyna Wierzbicka. Jakość jak zawsze dawały Sabina Kobzar, Agnieszka Kowalska i Joanna Załoga. Momentami biało - niebieskie potrafiły objąć prowadzenie, jednak ostatecznie to lwowianki wygrały pierwszą połowę 14-10. W drugiej mecz był już jednostronny. Nasz zespół zdobył tylko pięć goli, z czego trzy padły po kapitalnych bombach Sylwii Jasińskiej, chyba najlepszej zawodniczki Karkonoszy w tej części spotkania.
Dzisiaj (21 sierpnia 2021, godz. 18:30) Karkonosze rozegrają kolejny test mecz, tym razem przy Złotniczej podejmą niemiecki HC Rodertal. Wstęp na spotkanie jest wolny. Miejmy nadzieję, że będzie to kolejny cenny sprawdzian dla trenerki Dilrabo Samadovej i naszych dziewcząt.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - GALICZANKA LWÓW 34-19 (14-10)

KSK: Wierzbicka, Grabarczyk - Gabryś - 2, Kowalska - 4, Przystalska - 1, Kobzar - 5, Załoga - 1, Mazurkiewicz - 1, Jesionek - Wróblewska, Pędziwiatr - 2, Jasińska - 3, Gałuszka.

Trenerka: Dilrabo Samadova.

Sędziował: Krzysztof Soścnicki.