Victoria w lidze okręgowej

Na dwie kolejki przed końcem piłkarze Victorii Jelenia Góra awansowali do ligi okręgowej. Kropkę nad "i" postawili w Wojcieszowie, gdzie pewnie pokonali Budowlanych 3-0. Wynik tego spotkania mógł być znacznie wyższy, ale jeleniogórzanie mieli problemy ze skutecznością. Już w pierwszych minutach nie brakowało sytuacji, a na listę strzelców wpisać mógł kilka razy wpisać się Marcin Tusiński, Kacper Dudek czy Julian Rudnicki. Gol padł dopiero w 32-ej minucie. Krótko rozegrany rzut rożny, Rudnicki podaje do Radosława Paradowskiego, który ogrywa rywala i mocnym strzałem pod poprzeczkę ładuje piłkę do sieci. Więcej goli przed przerwą już nie było. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nadal to gości przeważali. Drugiego gola zdobył Rudnicki mocnym strzałem z ostrego kąta. Podobnie jak przy pierwszym trafieniu Victorii piłka wylądowała pod poprzeczką. Wynik ustalił Adrian Roskowiński, który technicznym strzałem zakończył sytuację sam na sam.
Po meczu zawodnicy, trener i zarząd świętowali sukces szampanami wraz ze skromną grupką swoich fanów. Jak zapowiada prezes klubu Paweł Gluza, prawdziwa feta odbędzie się przy okazji następnego spotkania w Parku Norweskim, gdzie VJG podejmie Czarnych Przedwojów (20 czerwca 2021, godz. 11:00).

BUDOWLANI WOJCIESZÓW - VICTORIA JELENIA GÓRA 0-3 (0-1)

Bramki: 0-1 Paradowski 32', 0-2 Rudnicki 64', 0-3 Roskowiński 81'.
Żółta kartka: Paradowski.
Sędziowali: Mariusz Czechowski oraz Janusz Staniewski i Robert Wasylkiewicz.
Widzów: 70.

BUDOWLANI: Tokarek (75' Ochab) - Płonka (77' Rogal), Wiśniewski, Terlecki, Sporny, Nowicki (75' I. Klawiński), Kuraś, M. Klawiński, Wiśniak, Skąpski (66' Lisowski), Małoszek.

Trener: Krzysztof Nowicki.

VJG: Harasimowicz - Tusiński (62' Becker), Sala (46' Toczyński), Rząca, Rudnicki, Paradowski (38' Roskowiński), Okowiński, Maryszczak, Dudek (77' Śnieżek), Semeniuk, Nikolaienko.

Trener: Bartosz Gęca.