Pewna wygrana Victorii

Nie było niespodzianki w Parku Norweskim, gdzie Victoria Jelenia Góra pokonała Halniaka Miłków 3-0. Na pierwszego gola kibice lidera grupy I A-klasy musieli czekać do 45-ej minuty. Marcin Tusiński zawalczył o piłkę przy linii końcowej. Dośrodkował, a Radosław Paradowski przy drugim słupku wykończył akcję uderzeniem głowa.
Druga połowa zaczęła się kolejnym golem Paradowskiego, który ograł kilku rywali i pokonał Krzysztofa Szpytmę. Później Halniak próbował zdobyć kontaktową bramkę, ale udało się stworzyć tylko jedną naprawdę groźną okazję, jednak Maciej Harasimowicz wygrał pojedynek sam na sam z Marcinem Krupą. Ostatnie słowo należało do jeleniogórzan. Wprowadzony trzy minuty przed końcem meczu Dominik Śnieżek wypatrzył Sebastiana Kocota, a ten postawił kropkę nad "i".
Wygrana pozwoliła umocnić się Victorii na pierwszym miejsce w tabeli, 52 pkt. w 18 meczach, bilans spotkań 17-1-0, bramki 82-13. Halniak jest 10, 20 pkt. w 18 meczach, bilans 6-2-10, bramki 42-48. Następny mecz lider zagra w Maciejowej z KS (8 maja 2021, godz. 16:00), a Halniak pojedzie do Chełmska Śląskiego na spotkanie z Włókniarzem (9 maja 2021, godz. 14:00).

VICTORIA JELENIA GÓRA - HALNIAK MIŁKÓW 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Paradowski 45', 2-0 Paradowski 52', 3-0 Kocot 90'.
Żółte kartki: Rząca, Becker oraz Krzysztofiak.
Sędziowali: Arkadiusz Dołęga oraz Dorian Pogodziński i Ignacy Kręgielczyk.

VJG: Harasimowicz - Tusiński (87' Śnieżek), Semeniuk, Rząca, Rudnicki (89' Zwolenik), Paradowski (83' Sobczak), Okowiński, Maryszczak, Becekr (65' Sala), Roskowiński (88' Toczyński), Lasek (80' Kocot).

Trener: Bartosz Gęca.

HALNIAK: Szpytma - Turski, Hobgarski (50' Blaut), Bińczyk, Zarzycki (55' Kościołek), Montero Ortiz, Krzysztofiak, Krupa, Korol, Szemiot (78' Kania), Frydryk (85' Staniszewski).

Trener: Paweł Zarzycki.