Tur wyraźnie lepszy

Nie udała się 650-kilometrowa wyprawa koszykarzy Sudetów Jelenia Góra do Bielska Podlaskiego, gdzie przegrali w pierwszym meczu II rundy play off z miejscowym Turem 83-104. Nasz zespół rozpoczął zawody bardzo dobrze i szybko objął prowadzenie 11-2. Gospodarze po przerwie na żądanie ogarnęli się i wygrali pierwszą kwartę 24-20. Druga była równie wyrównana i przed drugą połową wynik meczu był sprawą otwartą. Niestety po zmianie stron ekipa z Bielska uciekła na bezpieczną odległość i goście nie potrafili już jej realnie zagrozić.
1-0 dla Tura, to aktualny stan rywalizacji. Teraz czas na drugie starcie w hali im. Mariana Koczwary. Dojdzie do niego 17 kwietnia 2021. Jeśli Sudety zdołają pokonać Tura, będzie jeszcze trzeci mecz w Bielsku.

TUR BASKET BIELSK PODLASKI - SUDETY JELENIA GÓRA 104-83 (24-20, 28-26, 28-15, 24-22)

TBBP: Grigoruk, Kuczyński - 29, Król - 9, Pruefor - 1, Tradecki - 8, Milewski - 7, Weres - 28, Rojek - 13, Marczuk - 2, Lewandowski - 7.

Trener: Kamil Zakrzewski.

SJG: Król, R. Niesobski - 12, Walaszek - 4, Jyż - 5, Kozak - 15, Ł. Niesobski - 17, Ostrowski - 16, Wilusz - 14, Tymiński, Strzemecki.

Trener: Rafał Niesobski.

Sędziowali: Mateusz Tychowski i Marek Ulewiński.