Nietypowy sparing juniorek Karkonoszy

Zespoły Karkonoszy Jelenia Góra skorzystały z możliwości zmierzenia się w meczu sparingowym z juniorkami Pogoni Zabrze. Przeciwko czołowej polskiej ekipie w tej kategorii wiekowej trenerki Dilrabo Samadova i Izabela Prudzienica wystawiły mieszany zespół, a w zasadzie dwa zespoły, bowiem mecz rozpoczęły juniorki KSK, a po kwadransie na parkiet wbiegły juniorki młodsze. Wynik na tablicy widniał w tym momencie 8-6 dla Pogoni. Po 30 minutach zabrzanki prowadziły 16-12. W drugiej połowie schemat czasowy był podobny. O dwie minuty dłużej grały nasze juniorki, a mecz dokończyły ich młodsze koleżanki. Ostatecznie Pogoń wygrała 34-22.
Okazją do sparingu był pobyt zabrzanek na obozie sportowym w Karpaczu, gdzie biało - zielone przygotowują się do turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski, który odbędzie się w Markach koło Warszawy. Rywalkami Pogoni na tym etapie będą MKS Lublin, Marcovia Marki oraz Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Przypomnijmy, że w niedawno w turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski rozgrywanym w Zabrzu, Pogoń pokonała Karkonosze i wraz z Dopiewsko - Bukowskim KPR awansowała do dalszych gier.

KSK j: Prokop, Lambrinow - Jurgiewicz, Klimaszewska, Kołecka, Godyla, Szramik, Głauszka, Jośko, Podobińska, Wąs, Wołoszczak.
Trenerka: Dilrabo Samadova.

KSK jm: Gozdowska, Napieraj - Poznańska, Stankiewicz, Kulas, Jadeszko, Wołoszczak, Kuśnierz, Rzadkosz.
Trenerka: Izabela Prudzienica.

POGOŃ: Zawada - Jakubiec, Mrozek, Piasecka, Domagalska, Przewośnik, Jakubowska, Bury, Przystalska, Witek.
Trenerka: Anna Niewiadomska.