Lider wygrał w Gliwicach

Świetnie rundę rewanżową rozpoczęły piłkarki ręczne Karkonoszy Jelenia Góra. Lider grupy B I ligi wygrał w Gliwicach z SPR-em 25-21, czym umocnił się na pierwszej lokacie w ligowej tabeli.
Pierwsza połowa zdecydowanie odbiegała od oczekiwań kibiców biało - niebieskich. Nasz zespół przegrywał po 30 minutach 10-14 i w przerwie trenerka Dilrabo Samadova musiała znaleźć rozwiązanie jak zmienić obraz gry. Udało się, nie pierwszy już raz w tym sezonie dzięki doświadczonym zawodniczkom. Matką zwycięstwa można śmiało określić Joannę Załogę, która 9 razy pokonywała bramkarki z Gliwic. Dwie minuty przed końcem jeleniogórzanki prowadziły już różnicą sześciu goli. Rzutem na taśmę gliwiczanki zmniejszyły rozmiary porażki i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21-25.
Następny mecz Karkonosze rozegrają przy Złotniczej, gdzie 20 lutego 2021 (godz. 17:00) zmierzą się z AZS AWF Wrocław.

SPR GLIWICE - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 21-25 (14-10)

SPR: Wróbel, Ciesiółka - Reichel - 3, Walus - 3, Golec - 5, Kostrzewska - 1, Pytlos - 1, Drażyk - 2, Olejarczyk - 1, Smodis, Wojciechowska, Klich - 5, Mazurczyk, Szołtysek.
Trener: Krzysztof Wieczorek.

KSK: Wierzbicka, Prudzienica - Kołecka, Szramik - 2, Bielecka - 3, Klimaszewska, Jesionek - Wróblewska, Muras, Kowalska - 5, Kobzar - 4, Załoga - 9, Jasińska - 2.
Trenerka: Dilrabo Samadova.

Sędziowali: Jakub Pach i Piotr Węgrzyn.