Powalczyły z liderem

Przyzwoite zawody przeciwko liderowi ligi wojewódzkiej rozegrały juniorki młodsze Karkonoszy Jelenia Góra. Zespół trenerki Izabeli Prudzienicy, co prawda przegrał z Dziewiątką Legnica 23-29, ale zostawił po swojej grze dobre wrażenie.
Jeleniogórzanki w tym meczu prowadziły trzy razy: 1-0, 5-4 i 9-8. Dwa razy przewagę biało - niebieskim dala Weronika Poznańska, a ostatnie prowadzenie zapewniła Vanessa Stankiewicz. Później zaznaczyła się przewaga legniczanek. Do przerwy różnicą trzech goli, po zmianie stron nieznacznie urosła, by w 60 minucie wynieść sześć bramek.
W tabeli Karkonosze są na siódmy miejscu w stawce ośmiu drużyn. Prowadzi Dziewiątka bez straty punktu, wyprzedzając KPR Kobierzyce i Jedynkę Dzierżoniów. Do rozegrania w tym roku naszym dziewczętom został jeden mecz. 19 grudnia 2020 w Lubinie zmierzą się z ostatnimi w lidze rezerwami Zagłębia. Miejmy nadzieję, że jeleniogórzanki zakończą rok drugą wygraną.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - DZIEWIĄTKA LEGNICA 23-29 (11-14)

KSK: Gozdowska, Napieraj, A. Kulas - Poznańska - 6, Jadeszko - 2, Rzadkosz - 2, Stankiewicz - 1, Romejko, M. Kulas - 6, Wołoszczak - 3, Kuśnierz - 3.
Trenerka: Izabela Prudzienica.

DZIEWIĄTKA: P. Lange, Piechota - E. Lange - 5, Szuk - 8, Borowa, Wiśniewska - 2, Gdula - 4, Niedzielenko - 3, Wańkowicz, Drągiewicz, Doroba - 4, Iwan, Stelmach - 3, Warzecha.
Trenerka: Celestyna Majchrzyk.

Sędziowali: Jakub Kasprzyk i Jakub Sosnowski.