Co za emocje w Żarach!

Udało się w końcu rozpocząć sezon młodzikom Sudetów Jelenia Góra. Ekipa prowadzona przez trenera Pawła Minciela po emocjonującym meczu wygrała w Żarach ze Swiss Krono 99-98.
Do przerwy spotkanie było bardzo zacięte. Przerwa lepiej posłużyła gospodarzom, bo w trzeciej kwarcie przejęli inicjatywę i wyszli na 8-punktowe prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w czwartej kwarcie pokazali charakter i wygrali całe spotkanie jednym punktem.
Bardzo dobrze w tym meczu zaprezentował się Szymon Klin, rzucając 42 pkt.. Godny odnotowania jest również dorobek Bartosza Sucheckiego - 27 pkt.. Następną okazję do wykazania się pod koszami zawodnicy Sudetów będą mieli w niedzielę (25 października 2020, godz. 10:00), w Zgorzelcu, gdzie zmierzą się z Turowem. Dodajmy, że w składzie Sudetów występuje kilku zawodników z rocznika 2007, co sprawia, że ich mecze nie są klasyfikowane w tabeli grupy B ligi dolnośląsko - lubuskiej.

SWISS KRONO ŻARY - SUDETY JELENIA GÓRA 98-99 (23-24, 23-25, 28-17, 24-33)

SKŻ: Więckiewicz - 5, Jachimowicz - 42, Kruszwic - 15, Kędzierski - 17, Jurczak, Rynkiewicz, Drapacz, Drzewiński - 7, Grabowski, Sobieraj - 4, Olejniczak - 8.
Trener: Tomasz Sobczak.

SJG: Jadach - 13, Nowakowski, Chęć, Suchecki - 27, Łabuda, Borkowski - 4, Dąbrowski - 8, Klin - 42, Kaszewski - 5, Banasiak.
Trener: Paweł Minciel.