Lotos Gdynia - AZS Kolegium Karkonoskie 1-0

1-0 dla Lotosu, tak brzmi na dzień dzisiejszy wynik konfrontacji gdynianek z AZS Kolegium Karkonoskie w fazie play off. Zespół z Jeleniej Góry przegrał dzisiaj w Gdyni 70-92, choć na 5 minut przed końcem meczu podopieczne Rafała Sroki prowadziły 68-64!

Przed wyjazdem nad Bałtyk, Rafał Sroka zapowiadał, że jedzie powalczyć choć o jedno zwycięstwo. Zważywszy, iż rywalem AZS-u jest Lotos, który na dodatek po fazie zasadniczej znacznie wzmocnił skład, mało kto traktował te zapowiedzi poważnie. Jak się okazało był to błąd, gdyż jeleniogórzanki pokazały się z bardzo dobrej strony, a do końcowego sukcesu zabrakło naprawdę niewiele.
Od początku meczu na parkiecie trwała walka kosz za kosz. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem, a po dwóch następnych jednym oczkiem prowadziły gospodynie. Ostatnie starcie to kontynuacja dobrej gry jeleniogórzanek. AZS objął nawet 4-punktowe prowadzenie, jednak w połowie kwarty skuteczność odzyskały gdynianki, które szybko uporządkowały grę i dzięki dobrej skuteczności gwałtownie powiększyły przewagę nad zespołem Rafała Sroki, by ostatecznie wygrać 92-70.
Szkoda, bo śledząc ten mecz LIVE za pośrednictwem oficjalnego serwisu PLKK, wielu kibiców zaczynało wierzyć, iż jeleniogórzanki sprawią sensację. Jutro kolejna szansa dla naszego zespołu. Trzymamy kciuki za dziewczyny i wierzymy, że stać je na niespodziankę.

Lotos Gdynia - AZS KK JG 92-70 (22-22, 21-17, 17-20, 31-11)

AZS KK: Małaszewska 12, Kret 5, Gawrońska 5, beachem 10, Penn 19, Scott 19.