Udany start Kuźni

Po raz pierwszy od czterech lat zwycięstwem sezon rozpoczęli piłkarze Kuźni Jawor. Zespół trenera Dariusza Szeligi zepsuł inaugurację kibicom w Wąsoszu, gdzie pokonał miejscową Orlę 2-0.
Pierwszy gol poszedł na koto Seweryna Sucheckiego, który uderzył piłkę z rzutu wolnego, ta odbiła się od jednego z rywali i myląc miejscowego golkipera wpadła do sieci. Do przerwy 0-1. Po zmianie stron wąsoszanie podkręcili tempo i szukali wyrównania. Jawoarzanie przetrwali ten okres bez strat, sami zaś podnieśli wynik po akcji Sylwestra Dworakowskiego z Marcinem Bagińskim. Gola zdobył ten ostatni. W 80-ej minucie gościom centymetrów zabrakło do zdobycia trzeciego gola. Z rzutu wolnego uderzył Bartosz Karbowiak, ale obił tylko słupek.
Kolejny mecz Kuźnia również rozegra na wyjeździe. W sobotę (8 sierpnia 2020, godz. 17:00) pojawi się w Jeżowie Sudeckim, gdzie zmierzy się z Lotnikiem. Orla natomiast będzie pauzować.

ORLA WĄSOSZ - KUŹNIA JAWOR 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Suchecki 27', 0-2 Bagiński 69'.
Żółte kartki: Kopeć, Katrycz oraz Pastuła.
Sędziował: Bartłomiej Oniszczuk.
Widzów: 50.

ORLA: Pelc - Kaczanowski (60' Zarzycki), Kornicki (65' Berus), Katrycz, Majewski, Birk, Bojanowski, Jachimowicz, Kopeć, Makieła, Sobieraj.
Trener: Jędrzej Kędziora.

KUŹNIA: Kulik - Wiśniewski, Chudzik, Pastuła, Gwiździał (66' Mysłowski), Suchecki (84' Tymofiejczuk), Dworakowski (90' Babiarz), Janoś, Borek, Karbowiak, Bagiński (78' Żądło).
Trener: Dariusz Szeliga.