Puchar dla Apisu

Po raz pierwszy w historii klubu Apis Jędrzychowice sięgnął po Puchar Polski okręgu jeleniogórskiego. W Bolesławcu IV-ligowcy pokonali w finale BKS Bolesławiec 2-1. Teraz zagrają o prawo gry w finale wojewódzkim. Ich rywalem będzie Zagłębie II Lubin.
Do przerwy w Bolesławcu nie było goli. Po zmianie stron Apis szybko objął prowadzenie za sprawą Kamila Kurianowicza, który wykorzystał akcję Macieja Machowskiego. Drugi gol to zasługa Patryka Bystryka. Zawodnik Apisu swój dynamiczny rajd wykończył strzałem i było 0-2. BKS nie złożył broni. W końcówce osiągnął nawet sporą przewagę, jednak tylko centro strzał Adriana Białego z ostatniej minuty znalazł drogę do siatki.
Po meczu odbyła się dekoracja. Czeki na 3 tys. zł (Apis) i 2 tys. zł (BKS) wręczyli członek zarządu DZPN Andrzej Jasiński oraz dyrektor DZPN JG Kamil Wieliczko. Nie zabrakło też medali i pucharów. Jak już wspomnieliśmy Apis zagra teraz z Zagłębiem II. Mecz ten odbędzie się w sobotę (11 lipca 2020, godz. 17:00) w Jędrzychowicach. W drugim dolnośląskim półfinale Polonia Stal Świdnica zmierzy się ze Ślęzą Wrocław.

BKS BOLESŁAWIEC - APIS JĘDRZYCHOWICE 1-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Kurianowicz 49', 0-2 P. Bystryk 62', Biały 90'.
Żółte kartki: Posadowski, Tylutki, Mucha oraz Kościuk, Kurianowicz.
Sędziowali: Adam Trudziński oraz Kamil Snacki i Dariusz Czechowski.
Widzów: 200.

BKS: Hajduczek - Skiba (82' Cawricz), Dmuchowski, Dul, Kowalonek (66' Olesiński), Biały, Puzio, M. Medyński (66' Mucha), Posadowski, Zagórski, Rissmann (86' Szpaja).
Trener: Sebastian Tylutki.

APIS: Siłakowski - Andruchów (62' Buzała), Woźniczka, Mockało, Kościuk, D. Medyński, Machowski, P. Bystryk (71' E. Bystryk), Rachański, Piechno (74' Surożyński), Kurianowicz.
Trener: Gerard Jurewicz.