Wal(aszek)nął 55 punktów!

Czwartą wygraną w czwartym meczu odnieśli juniorzy Sudetów Jelenia Góra. Tym razem zespół trenera Leszka Oleksego w klubowych derbach pokonał drugi zespół Sudetów prowadzony przez trenera Marcina Koperka 108-75.
Mecz od początku toczył się na warunkach zespołu nominalnych gości. Najmocniej swoją przewagę starsi koszykarze zaznaczyli w trzeciej kwarcie. W ostatniej swoje 10 minut mieli gospodarze, wygrywając tę ćwiartkę 28-21.
Dodajmy, że ponad połowę punktów dla Sudetów zdobył Oskar Walaszek. Jego licznik zatrzymał się na 55, z czego 15 pkt. to efekt celnych rzutów za trzy punkty.

SUDETY II JELENIA GÓRA - SUDETY JELENIA GÓRA 75-108 (17-26, 17-29, 13-32, 28-21)

SUDETY II: Skorupa - 1, Koralewicz - 15, Błażków, Romanowski - 6, Halicki - 4, Włoszczyński - 25, Strzemecki - 14, Bulcewicz - 2, Najman - 8.
SUDETY: Król - 4, Jasiński - 15, Bęc - 4, Kuban - 1, Rybarczyk, T. Olejniczak - 8, G. Olejniczak, Walaszek - 55, Marek, Pawłowski - 22.

Sędziowali: Maciej Rybkiewicz i Łukasz Dziedzic.