Sparta coraz groźniejsza

W poprzednim sezonie po jedenastu spotkaniach zespół prowadzony przez trenera Pawła Żmudzińskiego miał na swoim koncie 0 (słownie zero) punktów. Potem jednak Sparta rozpoczęła marsz ku utrzymaniu w rozgrywkach. Dobra passa z rundy wiosennej zaowocowała osiągnięciem celu oraz zbudowaniem w drużynie z Grębocic znakomitej atmosfery. Ma to oczywiście przełożenie na wyniki osiągane przez drużynę w obecnym sezonie. Pierwsza połowa w meczu z beniaminkiem z Legnickiego Pola nie zapowiadała jednak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. KS, który musiał radzić sobie bez Adama Wasilewskiego trzymał się dzielnie i do przerwy remisował. Druga część świetnie rozpoczęła się jednak dla gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie w 49. min po strzale Józefczaka. Później szybko podwyższył Kozłowski i Sparcie grało się już dużo łatwiej. Gospodarze kontrolowali sytuację a gdy nadarzała się okazja szukali kolejnych bramek. W trzech przypadkach dopięli swego, a na listę strzelców wpisywali się Gniewosz, Czerwik i ponownie Kozłowski.

SPARTA GRĘBOCICE - KS LEGNICKIE POLE 5:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Józefczak (49), 2:0 Kozłowski (55), 3:0 Gniewosz (66), 4:0 Czerwik (68), 5:0 Kozłowski (78).
Żółte kartki: Łętkowski, Duda oraz Czuchnicki.
Sędziował: Jakub Szkutnik (Wrocław).

SPARTA: W. Kubik - Czerwik, Kycej, Przybylski, Dobrakowski, Małucki, Duda, Gniewosz, Józefczak (75 Kubiak), Kozłowski, Łętkowski.
KS: Woliński - Mach, Krzyżanowski, M. Wasilewski, Stachowiak (70 Nowak), Sobczak, Lesiak (46 Kozłowski), Kubań, Kaśczyszyn, Dominiak, Czuchcnicki.