Koszykarze Sudetów zdobywają Wrocław

Udanie zakończyła się wyprawa koszykarzy Sudetów do Wrocławia na mecz z rezerwami Śląska. Jeleniogórzanie po zaciętym spotkaniu pokonali wrocławian 77-70, w czym duży udział miał Krzysztof Samiec zdobywając blisko połowę punktów dla swojego zespołu.

W Jeleniej Górze podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza niespodziewanie ulegli Śląskowi i pomni tamtego niepowodzenia od pierwszych minut zagrali agresywnie w obronie i skutecznie w ataku, co sprawiło, iż pierwsza kwarta w ich wykonaniu wypadła wręcz koncertowo. W drugiej ćwiartce już nie było tak różowo, nie mniej jednak koszykarze z Sudeckiej powiększyli przewagę o kolejne 5 oczek i schodzili na przerwę z 16-punktowym zapasem nad rywalami!
Po przerwie gospodarze zabrali się do pracy, dzięki czemu w trzeciej kwarcie odrobili 8 punktów. Ostatnia kwarta to walka kosz za kosz. Jeleniogórzanie w końcówce pozwolili rywalom zbliżyć się nawet na trzy punkty, jednak w decydującym momencie sprawy w swoje ręce wziął wspomniany Krzysztof Samiec, przypieczętowując celnymi rzutami wygraną jeleniogórskiej ekipy!
Następna kolejka odbędzie się dopiero 10 marca. Tym razem Sudety zagrają we własnej hali, a ich rywalem będzie AZS Szczecin.

ŚLĄSK II WROCŁAW - SUDETY JG 70-77 (17-28, 10-15, 21-13, 22-21)

SUDETY: Samiec 32, Wilas 13, Matczak 10, Olszewski 8, Wilusz 4, Miłoń 4, Niesobski 4, Kiciński 2, Milancej.