Szczęśliwa wygrana

Skromne 1-0 wywieźli z trudnego terenu piłkarze Ipswich Town. Niebiescy decydującą o losach meczu akcję przeprowadzili już w 12-ej minucie. Po sprawnej wymianie podań piłka trafiła do Emyra Huwsa, który wypatrzył przed bramką Jona Nolana i prowadzenie ITFC stało się faktem. Gra Town w pierwszej połowie mogła się podobać, choć nie udało się zdobyć kolejnej bramki. Gorzej było w drugiej części spotkania, prowadzonej pod dyktando gospodarzy. Pond trzy tysiące przyjezdnych fanów stresowało się do ostatnich sekund, jednak koniec końców MK Stadium opuszczali w dobrych nastrojach. Byłyby jeszcze lepsze gdyby Coventry City straciło punkty z Wimbledonem. Niestety Sky Blues w doliczonym czasie gry zdobyli zwycięskiego gola i nadal zajmują pierwszą lokatę w tabeli Sky Bet League One. Ipswich traci jeden punkt i jest na drugim miejscu, przy czym ma jeden mecz rozegrany mniej. Obie ekipy są jedynymi w lidze, które jeszcze nie zaznały goryczy porażki.

MK DONS - IPSWICH TOWN 0-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Nolan 12'.
Żółte kartki: Poole oraz Huws, Downes.
Sędziował: Lee Swabey.
Stadium MK: 10,167.

MKD: Nicholls - Williams, Walsh (Bowery 46), Houghton, Poole, Martin, McGrandles, Kasumu, Boateng (Agard 85), Dickenson (Brittain 46), Nombe.
ITFC: Holy - Chambers, Skuse, Wilson, Vincent-Young, Downes, Huws (Georgiou 67), Garbutt, Nolan, Jackson (Edwards 75), Norwood (Keane 35).