Sudety przegrywają we własnej hali

Spory zawód sprawili swoim fanom koszykarze jeleniogórskich Sudetów. Podopieczni Irenusza Taraszkiewicza ulegli w swojej hali Pogoni Ruda Śląska 69-71, pomimo iż przed meczem byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki gospodarzy. Sudety wygrały pierwsze dwie kwarty i do szatni nasi koszykarze schodzili mając 11-punktową przewagę. Niestety kolejne ćwiartki przebiegały pod dyktando gości, którzy odrobili straty z I połowy by wygrać ostatecznie całe spotkanie 71-69, dzięki trafieniu Kamila Nowaka w ostatnich sekundach gry.
Szkoda wczorajszej porażki tym bardziej, że punkty gubią rywale w walce o awans. Wczoraj w Rybniku, lider niespodziewanie uległ AZS-owi Opole 81-88.

SUDETY JG- POGOŃ RŚ 69-71 (19-17, 19-10, 15-22, 16-22)

SUDETY: Miłoń 17, Matczak 12, Samiec 11, Wilas 10, Niesobski 8, Pielech 5, Olszewski 4, Wilusz 2.