Efektowny finisz juniorów młodszych

Z przytupem zakończyli sezon juniorzy młodsi Karkonoszy Jelenia Góra, pokonując na wyjeździe Górnika Wałbrzych 5-1. Zespołem kierował trener Jarosław Wichowski, który wyjątkowo zastąpił świeżo upieczonego tatę - gratulacje od redakcji - Jacka Kołodziejczyka.
Przez kwadrans z boiska wiało nudą. Z czasem inicjatywę przejęli goście. W 28-ej minucie Marcin Engler posłał prostopadłe podanie do Brajana Kułakowskiego, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Górnika. Tuż przed przerwą Kacper Tokarz dobrze dośrodkował z rzutu rożnego i Jakub Firmanty skutecznie zamknął akcję. Na kolejnego gola biało - niebiescy czekali do 71-e minuty. Znów rzut rożny, tym razem w zamieszaniu odnalazł się Miłosz Michalik i było 0-3. Chwilę później w sytuacji sam na sam nie zawiódł Michał Jabłonowski, a strzelaninę minutę przed końcem regulaminowego czasu gry zakończył Kułakowski. Gospodarzom w doliczonym czasie gry udało się tylko uzyskać trafienie honorowe. Z linii pola karnego przymierzył Piotr Wujda.
Jak już wcześniej pisaliśmy Karkonosze po pół roku powróciły do I ligi wojewódzkiej. W II lidze poza meczami z Chrobrym II Głogów podopieczni trenera Kołodziejczyka nie stracili punktu. Ligę wygrał wspomniany Chrobry II, który zanotował komplet zwycięstw i był poza zasięgiem reszty stawki.

GÓRNIK WAŁBRZYCH - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 1-5 (0-2)

Bramki: 0-1 Kułakowski 28', 0-2 Firmanty 43', 0-3 Michalik 71', 0-4 Jabłonowski 76', 0-5 Kułakowski 89', 1-5 Wujda 90'+1'.
Czerwona kartka: Walda za dwie żółte w 62'.
Żółte kartki: Walda x2, Nikiel oraz Jabłonowski, Tomaszewski.

GÓRNIK: Bilejszys - Pazik, Krynicki, Kulik (46' Greiner), Nikiel, Okupny, Sadowski, Walda, M. Woźniak (46' Hertmanowicz), S. Woźniak, Wujda.
KSK: Mieszała - Michalik, Frydryk (72' Jabłonowski), Romanowski (46' Tomaszewski), Tokarz (68' Niżnik), Kułakowski, Jurecki, Galos (63' Respondek), Firmanty, Engler, Ciepiela.