Sudety gromią Ravię w Rawiczu

Kapitalnie spisali się dzisiaj koszykarze jeleniogórskich Sudetów w Rawiczu, gdzie pokonali miejscową Ravię 91-56! Jeleniogórzanie wygrali każdą kwartę tego meczu, co ciekawe każdą kolejną coraz większą różnicą punktów.
Zaczęło się od trzypunktowej przewagi po dziesięciu minutach, na przerwę podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza schodzili już z 9-punktową przewagą. Kolejne kwarty to popis koszykarzy z Sudeckiej, którzy wygrali III i IV ćwiartkę różnicami kilkunastu punktów co pozwoliło im na ostateczne zwycięstwo różnicą 35 punktów! Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie jeleniogórskiej był Maciej Miłoń (24 pkt.), a niewiele gorzej spisał się Jarosław Wilusz mogący pochwalić się 20-punktowym dorobkiem.
W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają we własnej hali z Pogonią Ruda Śląska. Faworytem tej potyczki będą z pewnością nasi pupile, jednak nie należy się spodziewać łatwego meczu, gdyż Pogoń to trudny rywal zdolny odebrać punkty niejednej ekipie.

RAVIA RAWICZ - SUDETY JG 56-91 (19-22, 11-17, 13-25, 14-27)

SUDETY: Miłoń 24, Wilusz 20, Samiec 12, Matczak 6, Niesobski 6, Kiciński 5, Milancej 5, Olszewski 5, Pielech 3, Kaczmarek 2.