Gonili, walczyli, ale nie odrobili

Niewiele brakowała, aby juniorzy Sudetów Jelenia Góra jako jedyni w sezonie zasadniczym ograli Śląsk Wrocław. Nasz zespół zaczął fatalnie, bo przegrał pierwszą kwartę 8-29, jednak podniósł się i mozolnie odrabiał straty. Na półtorej minuty przed końcem jeleniogórzanie doszli rywali na cztery punkty. Niestety był to kres możliwości Sudetów tego dnia, a Śląsk uspokoił grę i zapewnił sobie wygraną 74-67.
Wojskowi wygrali ligę dolnośląsko - lubuską z imponującym bilansem spotkań 18-0. Ekipa trenera Łukasza Niesobskiego skończyła zmagania w tej fazie na czwartej lokacie (bilans 9-9), jednak o awans do rozgrywek centralnych będzie musiała powalczyć ze Swiss Krono Żary. Mecze barażowe odbędą się na zasadzie mecz i rewanż. Pierwsze spotkanie w Jeleniej Górze (6 marca 2019), rewanż w Żarach (10 marca).

SUDETY JELENIA GÓRA - ŚLĄSK WROCŁAW 67-74 (8-29, 24-19, 20-17, 15-9)

SUDETY: Koper, Wielgus - 11, Walkowiak, Lis - 2, Dekurniewicz - 13, Grześkiewicz - 25, Rudnicki, Kwiatoń, Wierzbicki - 12.
ŚLĄSK: Buraniewicz - 11, Styczeń - 11, Wronkowski - 4, Lewandowski - 16, Malik - 9, Rykowski - 7, Szumilewicz - 16.

Sędziowali: Rafał Kuniec i Wojciech Stroński.