Przegrały po karnych

Rzuty karne zadecydowały o wyłonieniu zwycięzcy w drugim meczu turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski z udziałem juniorek KPR-u Jelenia Góra. Lepiej ten stały fragment gry wykonywały szczypiornistki Vambresii Wąbrzeźno i to one mają już zagwarantowany udział w kolejnej fazie rozgrywek.
Mecz w Gnieźnie zakończył się remisem 27-27. Do przerwy prowadził nasz zespół 15-14. W drugiej połowie rywalki prowadziły już nawet różnicą pięciu goli, ale dziewczęta z Jeleniej Góry pozbierały się i potrafiły nawet wyjść na prowadzenie. Ostatecznie zakończyło się remisem, a rzuty karne wygrały zawodniczki Vambresii 5-3. Z siedmiu metrów z naszej strony nie trafiła Aleksandra Kołecka.
Pomimo porażki KPR nadal decyduje o swoim losie. Do awansu potrzebuje wygranej z gospodyniami, z MKS PR Gniezno, które pokonały dzisiaj Truso Elbląg 29-25. Jeżeli tak się stanie, a Vambresia przegra w regulaminowym czasie z Truso, będzie to awans z pierwszego miejsca.

KPR JELENIA GÓRA - VAMBRESIA WĄBRZEŹNO 27-27 (15-14), k. 3-5

KPR: Filończuk, Grabarczyk - Dubiel - 6, Grzejszczak - 6, Klimaszewska - 5, Basta - 3, Drąg - 2, Starczyk - 2, Włodarczyk - 2, Kołecka - 1, Mazurkiewicz, Szramik, Wrotniewska.
VAMBRESIA: Seroka - Sobecka - 16, K. Gołębiewska - 6, Domka - 3, Antosik - 1, Kolczyńska - 1, Armata, O. Gołębiewska, Szczepińska.

Sędziowali: Dominik Kaszuba i Łukasz Staszkiewicz.