Srogi rewanż

Srogi rewanż wzięli na Sudetach II Jelenia Góra juniorzy Turowa Zgorzelec. Kilka dni temu w stolicy Karkonoszy wygrali jeleniogórzanie 114-102, teraz nasz zespół był tylko tłem dla dobrze dysponowanych zgorzelczan.
O pierwszej połowie trener Leszek Oleksy chciałby pewnie jak najszybciej zapomnieć, bo jego podopieczni dostarczyli mu sporą dawkę stresu. Przez kilka minut starali się dotrzymać kroku miejscowym, jednak od piątej minuty byli już zdecydowanie w ich cieniu. Zgorzelczanie seryjnie zdobywali punkty i w szybkim tempie budowali przewagę. Już po 10 minutach wynosiła 18 pkt., a na przerwę Turów schodził mając 28 oczek w zapasie. Po zmianie stron gra się wyrównała, ale strat nie udało się odrobić.

TURÓW ZGORZELEC - SUDETY II JELENIA GÓRA 87-64 (27-9, 29-19, 13-14, 18-22)

TURÓW: Sobkowiak - 10, Wojtasiński - 2, Minkiewicz - 2, Morawski - 6, Kret - 5, Zubrzycki - 2, Suliński - 2, Delczyk, Wielgus - 17, Brzoza - 21, Lewandowski - 20, Kowalski.
SUDETY II: Król, Jasiński - 4, Bęc, Pietryk - 9, T. Olejniczak, G. Olejniczak - 4, Walaszek - 18, Tymiński - 4, Pawłowski - 21, Bereśniewicz - 4.

Sędziowali: Gerard Jurewicz i Artur Pytel.