Totalna dominacja

Niecodzienny przebieg miał mecz kadetów U16 Sudetów Jelenia Góra z Gimbasketem Wrocław. Od pierwszej sekundy zawody zostały całkowicie zdominowane przez gospodarzy, którzy grali pressingiem już na połowie rywala i długimi minutami nie pozwolili mu nawet przekroczyć linii środkowej. Wychodziło to zwłaszcza w I kwarcie, którą podopieczni trenera Marcina Koperka wygrali 51-2. Dopiero po przerwie wrocławianom udało się rozegrać kilka akcji i zdobyć kilkanaście punktów. Na ich usprawiedliwienie dodajmy, że był to zespół o rok - dwa młodszy od jeleniogórzan.

SUDETY JELENIA GÓRA - GIMBASKET WROCŁAW 159-22 (51-2, 39-2, 37-9, 32-9)

SUDETY: Włoszczyński - 29, Najman - 25, Koralewicz - 23, Pietryk - 17, Szturo - 16, Błażków - 14, Skorupa - 14, Bulcewicz - 10, Strzemecki - 9, Romanowski - 2.
GIMBASKET: Firman - 15, Kurek - 3, Krzyżaniak - 2, Czułkow, Grudziński, Lizurej, Osika, Szałobryt.

Sędziowali: Bartłomiej Nowacki i Michał Lisiecki.