Osłabione Sudety przegrały ze Śląskiem II

Bez Pawła Minciela i Michała Kozaka - obaj zmagają się z kontuzjami stopy - musieli sobie dzisiaj radzić koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Jak się okazało strata dwóch czołowych graczy była zbyt duża, by pokonać Śląska II Wrocław i to goście cieszyli się po końcowej syrenie. Goście zbudowali przewagę już w pierwszej kwarcie, w kolejnych ćwiartkach kontrolowali wynik i potrafili ją utrzymać. Sudety momentami zbliżały się na dystans 5-6 punktów, jednak ostatnie słowo zawsze należało do wrocławian.
Dodajmy, że w przerwie meczu nagrodzono młodych koszykarzy Sudetów, którzy wraz z reprezentacją Dolnego Śląska sięgnęli po srebrne medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Filip Szturo oraz Mateusz Samiec otrzymali skromne upominki i dyplomy z rąk prezesa klubu Marcina Koperka. Na co dzień trenerem chłopców w Sudetach jest Jarosław Wilusz.

SUDETY JELENIA GÓRA - ŚLĄSK II WROCŁAW 73-90 (17-26, 18-19, 22-23, 16-22)

SUDETY: Kanecki, Niesobski - 24, Raczek - 17, Kleinowski - 7, Jyż - 5, Białachowski - 2, Wojciul - 4, Taraszkiewicz - 2, Wilusz - 11, Grześkiewicz - 1.
ŚLĄSK II: Kwaszczuk, Czempiel - 6, Żmijak - 3, Tomczak - 7, Wilczek - 10, Główka - 4, Zagórski - 27, Malesa - 8, Bożenko - 25.