To była walka o każdy metr boiska

Piekielnie zacięte spotkania obejrzeli dzisiaj kibice juniorów Sudetów Jelenia Góra i Górnika Wałbrzych. Spotkanie było godne rywalizacji o pierwszą lokatę w tabeli grupy drużyn walczących o miejsca 7-11 na Dolnym Śląsku. Niestety minimalnie lepsi okazali się goście. Nasz zespół nie odpuszczał i dotrzymywał kroku rywalom, aż do 38-ej minuty. Często to jeleniogórzanie byli na prowadzeniu. Niestety w ostatnich dwóch minutach zniknęła koncentracja w szeregach Sudetów i co za tym idzie skuteczność pod koszem rywali, którzy ostatecznie wygrali 92-85. Dodajmy, że główną bronią wałbrzyszan były celne trójki. Górnik miał na swoim koncie 15 celnych takich rzutów, Sudety o połowę mniej.

SUDETY JELENIA GÓRA - GÓRNIK WAŁBRZYCH 85-92 (26-26, 25-21, 24-27, 10-18)

SUDETY: Dawiskiba, Koper - 16, Kwiatoń - 10, Walkowiak - 18, Lis - 7, Dekurniewicz - 14, Jadach, Perściński, Wierzbicki - 6, Kulnis - 4, Węgrzyn - 10.
GÓRNIK: Chęć, Szczęsny - 14, Gorgól - 17, Frankiewicz - 24, Woźniak, Rejek - 12, Matusik - 2, Szymański - 20, Stankiewicz - 3, Dobrosielski.