Wichoś ograł Ostrovię

Bardzo dobrze w środowy wieczór spisały się koszykarki Wichosia Jelenia Góra, które w czwartym meczu obecnego sezonu odniosły trzecią wygraną. We własnej hali jeleniogórzanki pokonały Ostrovię Ostrów Wielkopolski 69-57 i dokonały tego jako pierwsza ekipa w II lidze, bowiem Ostrovia do tej pory nie znalazła pogromcy.
Pierwszą kwartę nasze koszykarki wygrały 15-12. W drugiej rozwinęły skrzydła i zdeklasowały rywalki 28-14. - Świetnie w tym okresie na parkiecie radziła sobie Natalia Kopiec, która nie tylko rozgrywała piłkę, ale dużo i celnie rzucała do kosza - relacjonował trener Eugeniusz Sroka. Po zmianie stron walka toczyła się na całego. W ostatniej ćwiartce ostrowianki zbliżyły się na siedem punktów, jednak zespół z Zabobrza nie oddał zwycięstwa. - W drugiej połowe przyjezdne były bardzo zdeterminowane i grały agresywnie. Sędziowie mieli pełne ręce pracy, m.in. musieli upomnieć dwie koszykarki Ostrovii piątymi faulami. U nas zaimponowała Ola Lorenz, która panowała pod tablicami i ustanowiła swój rekord strzelecki - dodaje Sroka.

WICHOŚ JELENIA GÓRA - OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI 69-57 (15-12, 28-14, 15-15, 11-16)

WICHOŚ: Lorenz - 29, Kopiec - 15, Paradowska - 14, Klementowska - 4, Lewkowicz - 3, Kowalczyk - 2, Stefan - 2, Kuduk, Prokop, Łozowiecka.
OOW: B. Marciniak, Szymankiewicz - 3, Mielczarek - 22, Zaremba - 2, K. Marciniak, Plucińska, H. Marciniak - 9, Grzegorowska - 10, Walczak - 7, Parzeńska - 4.