Zdobywczynie Pucharu Czech wygrały przy Złotniczej

Niezły mecz obejrzeli dzisiaj kibice KPR-u w hali Parku Sportowego Złotnicza. Nasz zespół miał okazję zmierzyć się z Sokołem Poruba, który poprzedni sezon zakończył zdobyciem Pucharu Czech. Po równorzędnej walce nieznacznie lepsze okazały się Czeszki.
Do przerwy KPR prowadził 17-13. Na początku drugiej połowy przewaga jeleniogórzanek wzrosła jeszcze o kilka bramek. Później przyjezdne zmieniły bieg i odrobiły straty, by ostatecznie wygrać 30-27. - W pierwszej połowie byliśmy za mało agresywni. Zwłaszcza gra w obronie przez pierwsze 10 minut była zbyt spokojna. Do tego doszła słaba końcówka i przegrywaliśmy do przerwy. Druga połowa w naszym wykonaniu była zupełnie odmienna. Dobra obrona i co za tym idzie poprawa gry w ataku dały nam końcową wygraną - powiedział po meczu dla klubowego fanpage Sokoła trener Peter Olšavský.
W piątek i sobotę (11-12 sierpnia 2017) jeleniogórzanki wezmą udział w turnieju towarzyskim w Kobierzycach. Obsada superligowa, w piątek zagramy z Piotrcovią Piotrków Trybunalski (godz. 16:30), a w sobotę z KPR Kobierzyce (12:30) i Ruchem Chorzów (16:30).

KPR JELENIA GÓRA - SOKÓŁ PORUBA 27-30 (17-13)

KPR: Kolasińska, Wierzbicka, Filończuk - M. Tomczyk - 1, Załoga - 5, Kobzar - 5, A. Tomczyk - 6, Karwecka - 2, Jurczyk - 4, Żukowska - 2, Oreszczuk - 2, Maziarz, Dubiel, Skowrońska, Jasińska, Kanicka.
SOKÓŁ: Polášková - 5, Minarčíková - 5, Demajová - 5, Sekulová - 4, Rechtorisová - 3, Klossová - 3, Konečná - 3, Maiwaelderová - 2.