KPR pokonał Białorusinki w pierwszym sparingu

KPR Jelenia Góra pokonał jedną bramką reprezentację Białorusi (rocznik 2000) w pierwszym letnim sparingu. Mecz odbył się w Karpaczu w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (ul. Gimnazjalna 6a). Jutro (5 sierpnia 2017) w tym samym miejscu dojdzie do rewanżu, początek godzina 12:00.
Trenerzy obu drużyn zdecydowali, że spotkanie będzie się toczyło w trzech tercjach po 20 minut. W każdej z nich Michał Pastuszko dał pograć innej bramkarce. Najlepsze wrażenie zrobiła Natalia Filończuk. Po dwóch tercjach Białorusinki prowadziły 21-18. Dopiero w ostatniej z nich, gdy na parkiecie dominowały młode wychowanki KPR-u udało się wyciągnąć wynik. Podobać mogły się zwłaszcza akcje Sylwii Jasińskiej, która zaprezentowała dużą świeżość, dynamikę i była skuteczna.
Jak mówi szkoleniowiec żółto - niebieskich, jego zespół przedpołudnie spędził w siłowni. - Wynik był drugorzędny, chodziło o to by dziewczyny pobiegały, realizowały zalecenia taktyczne i po prostu się zgrywały. Tak będą wyglądać teraz te sparingi. Rywal okazał się wymagający. To młody zespół, ale wyselekcjonowany z całej Białorusi. Przygotowują się do imprezy mistrzowskiej. Jutro zmierzymy się z nimi ponownie - dodał Pastuszko.

KPR JELENIA GÓRA - KADRA BIAŁORUSI (rocznik 2000) 28-27 (9-10, 18-21)

KPR: Filończuk, Kolasińśka, Wierzbicka - Dubiel - 1, Jurczyk - 1, Karwecka - 1, A. Tomczyk - 3, M. Tomczyk - 2, Kobzar - 2, Załoga, Jasińska - 6, Maziarz, Kanicka, Oreszczuk - 2, Skowrońska - 3, Żukowska - 7.