Złoty Cimosz w Babimoście

Sukcesem jeleniogórskiego badmintonisty Łukasza Cimosz zakończyła się dziś Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w badmintonie.

W dniach 26-28.05.2017r najlepsi badmintoniści walczyli o tytułu Mistrzów Polski w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. W tym roku gospodarzem jest województwo lubuskie a badmintonistów gościł Babimost.

Łukasz Cimosz KS CHOJNIK Jelenia Góra w parze z Karoliną SZUBERT zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Polski w kategorii junior młodszy. Zmagania naszego badmintonisty można było śledzić na kanale Badminton Polska TV w serwisie Youtube.

Po zeszłorocznym złocie w kategorii młodzika tym razem Łukasz z Karoliną kończą rok z tytułem Mistrzów Polski w kategorii juniora młodszego.

OOM była ostatnim turniejem Mistrzowskim w kategoriach współzawodnictwa dzieci i młodzieży MSiT zakończony złotem Łukasza. Cieszę się ogromnie z medalu mojego podopiecznego, niewiele zabrakło a mógł być jeszcze medal w grze pojedynczej, Należy jednak cieszyć się bardzo z kolejnego medalu w tym sezonie jaki zdobył zawodnik KS CHOJNIK Jelenia Góra, Chciałbym przypomnieć, że przecież Łukasz już w lutym tego roku w grze podwójnej z Patrykiem KORDKIEM (Aktywna Piątka Przemyśl) zdobyli wicemistrzostwo Międzynarodowych Mistrzostw Polski Juniorów U17. Chciałbym również podziękować Michałowi MAJDECKIEMU oraz Kacprowi KUZAJ za awans do OOM i udział w turnieju - dodał Adam Słomka trener jeleniogórskiego KS CHOJNIK Jelenia Góra.

tekst i foto: KS Chojnik