Beniaminek bezlitosny dla Górnika

Wczoraj (17 maja 2017) w Wałbrzychu odbył się awansem mecz XXIX kolejki III ligi (grupa III). Rywalem miejscowego Górnika był beniaminek Unia Turza Śląska i jak się okazało to goście podyktowali warunki na boisku, wygrywając 4-0. Losy spotkania były rozstrzygnięte praktycznie już do przerwy, bowiem po golach Pawła Polaka, Dawida Mikołajca i Piotra Szymczaka, Unia schodziła do szatni z przewagą trzech goli. W drugiej połowie gospodarzy dobił Dariusz Pawlusiński, który w 49-ej minucie skutecznie wykonał jedenastkę.
Wygrana pozwoliła gościom oddalić się od strefy spadkowej na dwa punkty, Górnik natomiast zajmuje przedostatnie miejsce z dorobkiem 23 pkt. 24 maja 2017 wałbrzyszan czeka jeszcze zaległy mecz XXV kolejki, w Oławie zmierzą się ze Ślęzą Wrocław.