Udane starty pływaków Just Swim w Lubaniu

W miniony weekend 24-25.03.2017r na pływalni w Lubaniu odbyły się X pływackie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Lubania, w których wzięło udział 23 pływaków z Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra, w rocznikach 2008 - 2004.

W piątkowym dniu zmagań zawodnicy rywalizowali na dystansach 25m i 50m w stylu dowolnym, stylu grzbietowym, stylu klasycznym, stylu motylkowym, 100m stylem zmiennym, jak również w "mieszanej sztafecie" 4x50m stylem zmiennym. W sobotę rywalizacja odbywała się na dystansie 100m we wszystkich wcześniej wymienionych stylach, oraz w sztafetach 4x50m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn. Nasi zawodnicy wywalczyli 14 medali co pozwoliło im zająć świetne 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

W piątkowej rywalizacji pierwsze miejsca wywalczyli: Krystian Kasprzak w konkurencji 50m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym i 50m stylem zmiennym, Olimpia Puszkiel w konkurencji 50m stylem grzbietowy. Drugie miejsca wywalczyli: Olimpia Puszkiel w konkurencji 50m stylem dowolnym, Agata Zapora w konkurencji 50m stylem grzbietowym oraz Remigiusz Ścigała w konkurencji 25m stylem klasycznym. Na najniższym stopniu podium stanęli: Bartosz Bancewicz w konkurencji 50m stylem motylkowym, Maja Jędruch w konkurencji 50m stylem zmiennym oraz Amelia Choroszy w konkurencji 25m stylem klasycznym. Krystian Kasprzak nie miał sobie równych w rywalizacji w roczniku 2007 i trzykrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu wywalczyć tytuł "Najlepszego pływaka" w swojej kategorii wiekowej. W tej samej kategorii wiekowej dwa medale wywalczyła Olimpia Puszkiel i dzięki tym rezultatom, zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. Na zakończenie piątkowego dnia rywalizacji, jedna z dwóch wystawionych przez KS Just Swim Jelenia Góra sztafet, w bardzo wymagającym stylu zmiennym, w składzie Krystian Kasprzak, Piotr Laszkiewicz, Agata Zapora i Weronika Wojtaczka wywalczyła 3 miejsce.

W sobotnim dniu rywalizacji po medale sięgnął Jakub Miliszkiewicz, który w konkurencji 100 m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym wygrał zdecydowanie a w konkurencji 100m stylem grzbietowym wywalczył 2 miejsce. Te osiągnięcia pozwoliły mu wygrać zdecydowanie klasyfikację generalną w swojej kategorii wiekowej.

Należy jeszcze dodać, że udane starty odnotowali pozostali zawodnicy Klubu Sportowego Just Swim Jelenia Góra, wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe, godnie reprezentując Miasto Jelenia Góra oraz barwy Klubu.

Bardzo nas cieszy bieżąca dyspozycja zawodników z klas pływackich oraz ich młodszych kolegów, widać że ich systematyczna, rzetelna praca na treningach, daje bardzo dobre efekty, czego dowodem są dobre czasy i medale na zawodach. Dodajmy jeszcze że dla sporej części zawodników były to pierwsze w życiu "wyjazdowe" zawody!

tekst i foto: Just Swim