Lotnik pokonał Kuźnię

Piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki pokonali dzisiaj Kuźnię Jawor 2-1. Mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu.
Pierwsza połowa spotkania nie była porywającym widowiskiem. Z kilku sytuacji bramkowych efekt w postaci gola mogła przynieść ta z 40-ej minuty. Na bramkę uderzył Klim Khodzamkulov, ale futbolówka zmierzająca do siatki trafiła w Damiana Górgula i skończyło się na strachu w ekipie rywali.
Pierwszy gol dla jeżowian padł w 60-ej minucie. Wprowadzony po zmianie stron Sebastian Wyka wywalczył rzut karny, a Krzysztof Białkowski zamienił go na gola. Pięć minut później było już 2-0. Ładną akcję rozpoczął dośrodkowaniem Białkowski, piłkę głową zgrał Górgul, a Wyka soczystym wolejem dopełnił formalności.
Pod koniec meczu trener Artur Milewski rzucił do boju jeżowską młodzież i Kuźnia osiągnęła przewagę. Jan Szaciłło długo nie pozwolił się pokonać, jednak w 90-ej minucie musiał wyciągać piłkę z sieci, po technicznym uderzeniu z linii pola karnego.

LOTNIK: Mikulski - Rudnicki, Turczyk, Białkowski, Kurzelewski, Piwiński, Suchanecki, Niemirski, Masel, Khodzamkulov, Górgul. Rezerwowi: Szaciłło, Wyka, Stąpór, Bereźnicki, Kędziorek, Kieć.