Mistrzynie udzieliły lekcji

Mistrzynie Polski z MKS Selgros Lublin udzieliły dzisiaj lekcji piłki ręcznej młodej drużynie KPR-u Jelenia Góra. Już w pierwszych akcjach, dwie bramki Marty Gęgi i jedna Katarzyny Kozimur pozwoliły lubliniankom objąć prowadzenie 3-0. Był to też wyraźny sygnał dla gospodyń, że taryfy ulgowej dzisiaj nie będzie. I nie było, o czym przekonał choćby wynik 5-15 z 22-ej minuty. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 8-16. Jak się okazało, był to przedsmak tego co czekało żółto - niebieskie po przerwie. Nasz zespół przegrał drugą połowę 6-19, a całe spotkanie 14-35.
Trener Tomasz Konitz docenił możliwość edukowania swoich podopiecznych na tle klasowych rywalek i zezwolił na obecność wszystkich zawodniczek na parkiecie. Po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Natalia Janas, autorka trzech goli. Ekstraklasowy debiut zaliczyła Agata Skowrońska. Dodajmy, że w zespole gości na parkiecie pojawiła się Aleksandra Uzar, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy KPR-u. Ola zdobyła dwie bramki.
Z ciekawostek warto wspomnieć, iż przed meczem uhonorowano za pracę z młodzieżą trenerkę Dilrabo Samadovą, która otrzymała srebrną odznakę ZPRP "Za zasługi dla piłki ręcznej".

KPR JELENIA GÓRA - MKS SELGROS LUBLIN 14-35 (8-16)

KPR: Ciesiółka, Hoffman - Bogacka - 1, Bielecka - 3, Bilenia, Tomczyk - 1, Maziarz, Kobzar - 2, Załoga, Jasińska - 1, Kanicka - 1, Oreszczuk - 2, Herbut, Janas - 3, Skowrońska, Koc.
MKS: Gawlik - Rola, Kowalska - 7, Gęga - 3, Matuszczyk, Kozimur - 3, Drabik - 4, Mihdaliova - 5, Nocuń - 5, Skrzyniarz - 5, Charzyńska - 1, Uzar - 2.