Olimpia wygrała w Świebodzicach

Piłkarze Olimpii Kowary rozegrali trzeci sparing podczas letniego okresu przygotowawczego. Dzisiaj na stadionie w Świebodzicach pokonali miejscową Victorię 3-1. Mecz był okazją dla trenera Ołeksija Tiereszczenki do sprawdzenia kolejnych nowych zawodników.
Goście od początku starali się narzucić rywalom swoje warunki gry, ale przez wiele minut ofensywne poczynania biało - zielonych kończyły się przed polem karnym świebodziczan. Dopiero w 25-ej minucie Olimpia przeprowadziła skuteczną akcję. Kombinację kilku podań z pierwszej piłki wykończył Mateusz Jaros i było 0-1. Chwilę wcześniej prowadzenie mogli objąć miejscowi, jednak Patryk Fiut spisał się znakomicie broniąc uderzenie z woleja Marcina Bałuta.
W 35-ej minucie bramkarz Victorii staranował w 16-tce Mateusza Kraińskiego, mimo to arbiter główny nie zdecydował się wskazać na wapno. Dwie minuty później było już 1-1. Podopieczni trenera Ryszarda Mordaka wykonywali rzut wolny niemal ze środka boiska. Piłkę w polu karnym gości otrzymał Kacper Niemczyk i przy biernej postawie kowarskich obrońców nie dał szans Fiutowi. Wynik 1-1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.
Chwilę po przerwie było 1-2. Daniel Gałach przed polem karnym rywali odebrał piłkę jednemu z obrońców świebodziczan i podcinką przelobował bramkarza. Z upływem czasu rosła przewaga Olimpii. Znakomitych sytuacji nie wykorzystali m.in. Rafał Juszczak, Maciej Gargas i Gałach. Ten ostatni zrehabilitował się pięć minut przed końcem meczu, ustalając jego końcowy rezultat na 1-3.
Z nowych twarzy w szeregach Olimpii odnotujmy obecność Rafała Juszczaka z LZS Piotrówka (IV liga opolska), Dawida Maciaszczyka (Slavia Ruda Śląska), Michała Wawrzyniaka z Zawiszy Bydgoszcz oraz dwóch Brazylijczyków, którzy przedstawili się jako Zeni i Borges. Jeden z nich ma portugalski paszport, co oznacza, iż nie obciążałby miejsca przeznaczonego dla jednego obcokrajowca spoza Unii Europejskiej. Te póki co jest przeznaczone dla Ołeksija Kazakova, który niedługo ma wrócić z Ukrainy. Dodajmy, że od dzisiaj na miejscu jest już Raivis Vitolnieks. Łotysz od czwartku rozpocznie treningi pod okiem trenera Tiereszczenki.

VICTORIA: Chrebela - Olszówka, Niemczyk, Lehner, Jędrasiewicz, Drąg, Traczykowski, Rosicki, Borowiec, Bałut, testowany. Rezerwowi: Jaskółowski, Struski, Uglis, Zyl.
OLIMPIA: Fiut - Bębenek, D. Malarowski, Kraiński, Jaros, Zieliński, Smoczyk, Baszak, Juszczak, Zatylny, Maciaszczyk. Rezerwowi: Rudnicki, Gargas, Cichoń, Szemiot, Gałach, Zeni, Borges, Walaszek, Wawrzyniak.