Jest pierwsza wygrana w tym roku

Karkonosze Jelenia Góra wygrały pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej. Biało - niebiescy pokonali Budowlanych Lubsko 2-1. Ich przełamanie oglądała garstka najwierniejszych fanów.
Wynik meczu jest nieco mylący, bo to Karkonosze dominowały praktycznie przez cały mecz, jednak nie pierwszy już raz nasi piłkarze razili nieskutecznością. W 32-ej minucie w polu karnym gości faulowany był Michał Szramowiat. Sędzia Maciej Dudek bez wahania wskazał na 11-ty metr, a Maciej Firlej wymierzył karę rywalom. Jeszcze przed przerwą powinno być 2-0, ale Krzysztof Pieśkiewicz po ładnym rajdzie próbował trafić w długi róg bramki Budowlanych, niestety piłka nieznacznie minęła słupek.
Po zmianie stron jeleniogórzanie szybko chcieli podwyższyć prowadzenie. Udało się po kwadransie, gdy Bartosz Poszelężny znakomitym podaniem obsłużył Marcina Kraśnickiego, który z bliska huknął pod poprzeczkę. Dobrze broniący Manuel Kowalski był bez szans. W jednej z następnych akcji w poprzeczkę trafił piłką Łukasz Kowalski. Później bramkarz Budowlanych genialną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo po strzale Macieja Górskiego. Natomiast Szramowiat w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. Ta nieskuteczność zemściła się na gospodarzach tuż przed końcem, bo Marcin Piech zza linii pola karnego zdjął pajęczynę w bramce Karkonoszy. Odpowiedź KSK mogła być natychmiastowa, ale Kowalski w sytuacji sam na sam przegrał z... Kowalskim. W doliczonym czasie gry ekipa z Lubska mogła nawet wyrównać, na szczęście Oskar Wieliczko w ładnym stylu obronił uderzenie z rzutu wolnego Adriana Jeremicza.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - BUDOWLANI LUBSKO 2-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Maciej Firlej 32', 2-0 Kraśnicki 60', 2-1 Piech 88'.
Żółte kartki: Bochnia, Wersocki, Kraśnicki, Mateusz Firlej, Palimąka oraz Kikoła.
Sędziowali: Maciej Dudek jako główny oraz Krzysztof Urban i Grzegorz Dudek.
Widzów: 50.

KSK: Wieliczko - Kuźniewski, Wawrzyniak, Bochnia, Mateusz Firlej, Kraśnicki (68' Górski), Poszelężny, Wersocki (82' Palimąka), Maciej Firlej (60' Kowalski), Szramowiat, Pieśkiewicz (78' Kusiak).
BUDOWLANI: Kowalski - Dynowski, Jeremicz, Kordiak, Kuźmiński (70' Bahyrycz), Kikoła, Łyczko, Piech, Sieczkowski, Ściłba, Radko (70' Skrobania).