Koncert KPR-u po przerwie

Od mocnego uderzenia rozpoczęły walkę w fazie play out piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra, pokonując dzisiaj w hali Parku Sportowego Złotnicza UKS PCM Kościerzyna 29-17. Dzięki tej wygranej żółto - niebieskie opuściły ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie swoje dzisiejsze rywalki.
Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie gra z obu stron była nerwowa i szarpana, po zmianie stron gospodynie zagrały koncertowo. Jego wynik otworzyła Ania Mączka. W 6-ej minucie po trafieniach Joann Załogi i rzucie karnym A. Mączki było 4-1. Po kwadransie wynik brzmiał 5-4, ale kolejne minuty to dobra dyspozycja naszych dziewcząt, które wywindowały prowadzenie na 9-4. Duża w tym zasługa Oli Uzar, która w ciągu czterech minut trzy razy dziurawiła bramkę kościerzynianek. Niestety jeleniogórzanki nie utrzymały przewagi i tuż przed przerwą Karolina Mokrzka doprowadziła do stanu po 10. W ostatnim zrywie A. Mączka wykorzystała rzut karny, co pozwoliło naszym zawodniczkom zejść do szatni ze świadomością skromnego prowadzenia.
Po wznowieniu gry na parkiecie trwał show naszych dziewcząt, które z bramki Kaszubek zrobiły magazyn piłek. Do swojej zaś dostępu pilnowały znakomicie, a jeśli już szczypiornistki z Kościerzyny dochodziły do pozycji rzutowej, to piłki regularnie odbijała Katarzyna Demiańczuk. Podopieczne trenera Mirosława Saneckiego zaimponowały zwłaszcza w końcówce, bo poszły na całość i ostatnie 10 minut zakończyły rezultatem 9-1, który ostatecznie pozwolił na pokonanie UKS PCM 29-17.

KPR JELENIA GÓRA - UKS PCM KOŚCIERZYNA 29-17 (11-10)

KPR: Hoffman, Demiańczuk - Bielecka - 1, Grobelska, A. Mączka - 9, M. Mączka - 2, Tomczyk, Uzar - 6, Kobzar - 5, Załoga - 4, Jasińska, Fijałkowska, Winiarska, Krzysztoszek, Bilenia, Michalak - 2.
UKS PCM: Brzezińska, Dzienisz, Mokrzka - 6, Belter - 1, Bunikowska, Wasak, Sus, Żukowska - 1, Liskowska, Ziółkowska, Białek - 1, Górna - 6, Wójcik, Jakubowska - 1, Borysławska - 1.