Sudety wygrywają po dramatycznej końcówce

Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli koszykarze jeleniogórskich Sudetów. Podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza pokonali we własnej hali Ravię Rawicz 79-78, fundując sobie i swoim fanom nerwową końcówkę.
Przebieg gry i wynik do przerwy nie sugerowały takich emocji w ostatnich minutach spotkania. Jeleniogórzanie wygrali pierwszą kwartę 19-14, a w drugiej wręcz zmietli rywali 22-12. Niestety tak jak wysoko wygrali drugą ćwiartkę, to w trzeciej pozwolili koszykarzom z Rawicza na odrobienie 10 punktów straty. W ostatnim starciu rozgorzała walka na całego. Goście zwietrzyli szansę na zwycięstwo i postawili bardzo trudne warunki. Na szczęście w Sudetach świetną partię w tej części gry rozegrał Krzysztof Samiec. Jego dwie "trójki" i celne cztery osobiste walnie przyczyniły się do wygrania tego meczu.
Jednopunktowe zwycięstwo nie powala na kolana ale dobre i to po kiepskim początku naszych koszykarzy. Miejmy nadzieję, iż w kolejnych meczach Sudety zagrają jeszcze lepiej i będziemy mogli się cieszyć z następnych zwycięstw!

SUDETY JG - RAVIA RAWICZ 79-78 (19-14, 22-12, 12-22, 26-30)

Sudety: Samiec - 10, Wilas - 9, Rachmiel - 11, Kozyra - 20, Miłoń - 8, Matczak - 8, Olszewski - 13, Wilusz - 0, Abramowicz - 0, Grygorcewicz - 0, Niesobski - 0, Chmieliński - 0.