Pogoń w gazie

Znakomitą formę na zakończenie rozgrywek prezentują piłkarze Pogoni Świerzawa. Lider grupy I jeleniogórskiej A-klasy rozgromił na wyjeździe Orła Lubawka 5-0 i zimę spędzie na szczycie ligowej tabeli.
Fani Orła po raz pierwszy w tym roku mieli okazję zobaczyć swój zespół na odrestaurowanej płycie stadionu w Lubawce. Nadzieję na dobry wynik w konfrontacji z podopiecznymi trenera Arkadiusza Palucha mili tylko do przerwy, bowiem biało - zieloni przegrywali po 45 minutach tylko 0-1. Autorem gola dla Pogoni był Paweł Pączkowski, który w ostatniej akcji pierwszej połowy niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki po zagraniu Szymona Szeligi.
Po zmianie stron goście szybko odarli ze złudzeń lubawian. W 50-ej minucie Jacek Wiciński dośrodkował z rzutu rożne, a Marcin Hyndle potrafił zamienić jego podanie na bramkę. Pięć minut później było po meczu, bo gapiostwo defensorów Orła wykorzystał Szeliga. W końcówce świerzawianie dobili gospodarzy. Najpierw trafienie zanotował rezerwowy Aleks Paluch, a w 90-ej minucie Wojciech Chlebosz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Piotra Szustera na Krzysztofie Szpechcie.

ORZEŁ: Pogwizd - J. Adamowicz, K. Adamowicz, Gucwa (57' Maciulewicz), Królak, Meuszyński (60' Majerski), Musiał, Pączkowski, Schabiński, Szuster, Tama.
POGOŃ: Kłobucki - Chlebosz, Czarniecki (35' Szczepankiewicz), Hyndle, Krajewski, Proszkowski (80' Paluch), Szeliga, Szpecht, Tatuś, Wiciński, Zajda.