Szczęśliwy remis Lotnika

Remisem 1-1 zakończył się mecz Lotnika Jeżów Sudecki z Pogonią Oleśnica. Wynik ten powinien zadowalać gospodarzy pomimo, że to oni objęli prowadzenie na boisku przy Sportowej, bo goście mieli okazje ku temu by wygrać to spotkanie i skasować trzeci komplet punktów z rzędu.
Pierwsza połowa nie zachwyciła kibiców w Jeżowie Sudeckim. Sytuacji bramkowych było niewiele, a tempo gry nie porywało, co w sumie nie dziwiło nikogo, bo żar lejący się z nieba był wystarczającym usprawiedliwieniem dla zawodników obu drużyn. Mimo to Lotnik mógł objąć prowadzenie, jednak Julian Rudnicki główkując trafił tylko w słupek. Po zmianie stron nadal częściej przy piłce utrzymywali się oleśniczanie, ale to podopieczni trenera Marka Herzberga za sprawą Damiana Górgula otworzyli wynik w 70-ej minucie. Odrobienie strat graczom Pogoni zajęło 10 minut. Dośrodkowanie z boku pola karnego efektowną główką na bramkę zamienił Adrian Miodek. Gol ten poderwał przyjezdnych, którzy za wszelką cenę chcieli przechylić zwycięską szalę na swoją stronę. Bliski szczęścia w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry był Szymon Bartnik, ale ofiarną interwencją skórę swojej drużynie uratował Maciej Maćkowski. W doliczonym czasie gry z kilku metrów spudłował Bartłomiej Matyja. Po tej akcji sędzia Damian Grabowski zakończył spotkanie.

LOTNIK JEŻÓW SUDECKI - POGOŃ OLEŚNICA 1-1 (0-0)

Bramki: 1-0 Górgul 70', 1-1 Miodek 80'.
Żółte kartki: brak.
Sędziowali: Damian Grabowski jako główny oraz Tomasz Biel i Łukasz Janusiewicz.
Widzów: 150.

LOTNIK: Maćkowski - Białkowski, Kierlik, Suchanecki, Góral (79' M. Madej), Lis (46' Niemirski), Kocot, Pieńkowski, Masel (76' Wyka), Górgul, Rudnicki (75' Sobczak).
POGOŃ: Kubiszyn - Koselski, Gryglicki, Sepetowski (79' Bartnik), Kubiak, Kotwa (60' Matyja), Conde (60' Miodek), Korcik, Zapał, Górny, Bartusiak (10' Galik, 75' Kluziak).