Dolnoślązacy obronili Puchar Regionów UEFA

Po raz drugi z rzędu piłkarze Dolnego Śląska wygrali krajową edycję Pucharu Regionów UEFA. Dzisiaj w Policach zapadły ostateczne rozstrzygnięcia.
Drużyna Jacka Opałki grała z Pomorzem Zachodnim i chcąc myśleć o triumfie w imprezie musiała wygrać ze swoim przeciwnikiem o jedną bramkę wyżej niż Podkarpacie z Łódzkim. Udało się, bo Dolnoślązacy wygrali 3-1, a Podkarpacie wygrało 2-1.
Mecz z gospodarzami imprezy nie układał się po myśli Dolnego Śląska. Do przerwy prowadziło Pomorze Zachodnie 1-0. Losy spotkania odwróciły się po zmianie stron. Do remisu doprowadził Adrian Leśniarek uderzeniem z rzutu karnego. Na 2-1 wyprowadził Dolnoślązaków Piotr Kotwa, a wynik meczu ustalił Grzegorz Mazurek. Podobnie jak w sobotę całe spotkanie w barwach DŚ rozegrał Maciej Firlej z Karkonoszy Jelenia Góra. Po raz pierwszy na murawie pojawił się też Michał Kapusz z BKS-u Bolesławiec. Grał co prawda tylko przez pięć minut, mimo to dołożył swoją skromną cegiełkę do sukcesu drużyny.