Karkonosze na piątkę w Lubaniu

W swoim ostatnim sparingu przed inauguracją rozgrywek III ligi Karkonosze Jelenia Góra pokonały w Lubaniu tamtejsze Łużyce 5-0. Wszystkie bramki biało-niebiescy zdobyli w pierwszej połowie.[more]

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie znakomite okazje by wyjść na prowadzenie. Najpierw strzał Kurdziela zdołał odbić Wieliczko, a kilka chwil później Kościecha w równie dobrej sytuacji także się pomylił. Później warunki gry dyktowali już jeleniogórzanie. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił rozgrywający dobre spotkanie Bochnia. W 27. minucie strzałem z dystansu wynik podwyższył równie aktywny Kowalski. Kilka minut było już 3-0 kiedy na listę strzelców po akcji błyskotliwego na skrzydle Szramowiata wpisał się Kraśnicki. Ostatnie trafienia w meczu zanotowali Kowalski i Kraśnicki. Po przerwie trenerzy obu drużyn przemeblowali nieco składy, a rezultat już się nie zmienił. A wygrana gości mogła być wyższa gdyby nie dobrze spisujący się w bramce Łużyc Zabielski.

Dodajmy, że w czasie meczu na stadionie w Lubaniu odbywały się przedsezonowe egzaminy dla sędziów klasy B. W galerii także kilka zdjęć z tego wydarzenia :-)

ŁUŻYCE LUBAŃ - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 0-5 (0-5)

Bramki: 0-1 Bochnia (18), 0-2 Kowalski (27), 0-3 Kraśnicki (33), 0-4 Kowalski (36), 0-5 Kraśnicki (39).

ŁUŻYCE: Zabielski - Bojdziński, Grygo, Kościecha, Sitek, Gawroniuk, Jakimowicz, Rogalski, Sudnik, Kurdziel, Łotecki. Rezerwa: Piaśnik, Griżuk, Goszczycki, Puzio, Bielak.
KARKONOSZE: Wieliczko - Wersocki, Wawrzyniak, Hamowski, Firlej, Bochnia, Poszelężny, Szramowiat, Lekszycki, Kowalski, Kraśnicki. Rezerwa: Kosiński, Khodzamkulov, Majer.