Skromna zaliczka Slovana

Piłkarze Slovana Liberec rozpoczęli dzisiaj rywalizację w Lidze Europy. W pierwszym meczu III rundy eliminacji do fazy grupowej tych rozgrywek, Czesi pokonali izraelski Hapoel Ironi Kiryat Shmona 2-1. Wynik nie zadowala, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że goście zdobyli bramkę minutę przed końcem regulaminowego czasu gry.
Do przerwy Slovan prowadził 1-0 po bramce Dzona Delarge z 43-ej minuty. W 84-ej minucie na 2-0 podwyższył Herolind Shala i wydawało się, że Czesi pojadą do Izraela z przyzwoitą zaliczką. Niestety 60 sekund przed końcem Ahmed Abed poprawił nastroje w swojej ekipie i sprawił, że piłkarzy Liberca za tydzień w Kiryat Shmona czeka bardzo trudne zadanie.

SLOVAN: Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák, Sackey, Pavelka, Delarge (86' Fleišman), Šural, Kerbr (53' Shala), Rabušic (74' Bakoš).
HIKS: Haimov - Elkayam, Kassio, Gutiérrez, Borcal, Shukrani (51' Rochet), Broun, Abed, Ostvind (75' Mizrachi), Bruno, Axebrad (46' Chukwuma).