Juniorki młodsze jak zawsze ograły Zagłębie

Wyjazdową wygraną z Zagłębiem Lubin zakończyły sezon zasadniczy juniorki młodsze KPR-u Jelenia Góra. Nasz zespół przegrywał do przerwy 10-12, jednak w drugie połowie jeleniogórzanki ostro wzięły się do pracy, odrobiły straty z nawiązką i ostatecznie wygrały 23-19.
Najskuteczniejsze w tym spotkaniu były Natalia Janas i Weronika Wojtas. Obie zawodniczki zdobyły po sześć bramek. Jedno trafienie mnie zanotowała Zuzia Dubiel. Jak zawsze dobrze spisała się bramkarka Natalia Filończuk, która m.in. obroniła trzy rzuty karne.
KPR zakończył sezon zasadniczy na trzecim miejscu. Teraz zmierzy się z KPR-em Kobierzyce, drugą ekipą ligi dolnośląskiej, o prawo gry w rozgrywkach centralnych. Pierwszy mecz odbędzie się w środę (3 marca 2015, godz. 15:30) w Jeleniej Górze, rewanż dwa dni później w Kobierzycach.
Przypomnijmy, że ligę wygrał zespół UKS Handball 28 Wrocław.

ZAGŁĘBIE LUBIN - KPR JELENIA GÓRA 19-23 (12-10)

KPR: Filończuk - Dubiel - 5, Białogrecka, Trela, Szczepańska - 2, Jurczak, Zielińska - 4, Janas - 6, Wojtas - 6.